Первомученик і Архідиякон Стефан

   У Христовому Різдві ми бачили безконечну Божу любов і жертву задля нас грішних. А третього дня після празника Христового Різдва свята Церква наводить нам геройський приклад любові Бога в особі святого первомученика Стефана.
   Святий Стефан — це первомученик і взірець для всіх мучеників, тож і культ його найдавніший з усіх мучеників. Про день його смерті невідомо. Свята Церква пам’ять про нього пов’язує з празником Христового Різдва, бо як перший Христовий мученик він мав дуже близьке відношення до Христа. Спочатку і Східна, і Західна Церкви святкували празник святого Стефана другого дня після Різдва. Та коли у Східній Церкві з’явився звичай, за яким наступного дня після Різдва празнували Собор Пресвятої Богородиці, то десь у VII столітті пам’ять святого Стефана перенесли на третій день різдвяних свят.
   Його празник скрізь знали уже у IV ст. і святкували на рівні з апостолами. В апостольських постановах з IV століття сказано: “Хай празнують у день первомученика Стефана”. Святі Отці IV століття, як святий Григорій Богослов, святий Григорій Ніський, святий Іван Золотоустий і святий Августин виголошували проповіді в честь святого Стефана. У IV і V ст. на Сході й на Заході на його честь будують святі храми. У самому Царгороді було аж три церкви, які мали ім’я святого Стефана. Новим поштовхом до ще більшого культу святого Стефана стало віднайдення його мощей 415 року.
   Знайдені мощі святого Стефана перенесено до храму на Сіоні в Єрусалимі. Через якийсь час їх знову перенесли до храму каменування на північ від Єрусалиму. Жінка цісаря Теодосія Молодшого, Євдокія, 460 року на місці первісного храму каменування збудувала гарну базиліку, яку потім було зруйновано. Руїни цієї базиліки віднайдено 1812 року і на старих фундаментах побудовано теперішню церкву святого Стефана.
   Пізніша традиція місцем мученицької смерті святого Стефана почала вважати долину Кедрону на схід від Єрусалиму. Тому і східна брама старого міста зветься тепер брамою святого Степана.
   У 560 році частину мощей святого Стефана перенесено до Царгорода і зложено їх спочатку у храмі святого Лаврентія, а пізніше в новозбудованому храмі святого Стефана. Грецька Церква перенесення мощей до Царгорода святкує 2 серпня. Як при знайденні, так і при перенесенні мощей святого Стефана діялися різні чуда.
   http://cegolnya.uz.ua

Фотогалереї

Друзі сайту

bigboard2_0.jpg413.jpg429.jpg415.jpgekolog..jpg416.jpg417.jpg427.jpg
123.jpg
424.jpg428.jpg430.jpg481.jpg
1176.png1179.jpgimage.gif

Наша кнопка

<a href="http://kom.if.ua/" target="_blank"><img src="http://kom.if.ua/sites/default/files/Doc1.jpg" width="140" height="62" alt="Молодіжна комісія МК УГКЦ" />

Молодіжна комісія МК УГКЦ