Молодь Івано-Франківської Митрополії доєдналась до Форуму молодіжного душпастирства УГКЦ

У період з 9 по 11 лютого у Києві відбувся Форум молодіжного душпастирства УГКЦ, спрямований на формування стратегії розвитку, за якою працюватимуть до 2030 року. На подію з’їхалися священники, молодь та лідери молодіжних спільнот зі всієї України, зокрема доєдналися й представники Івано-Франківської Митрополії УГКЦ.

У заході взяли участь о. Михайло Віхоть, голова Комісії у справах молоді Івано-Франківської Архієпархії, його заступник о. Іван Сас; о. Андрій Квік, голова Комісії у справах молоді Коломийської Єпархії та його заступник о. Святослав Васкул, а також молодь та представники молодіжних парафіяльних спільнот.

Перший день Форуму був присвячений аналізу діяльності молодіжних комісій УГКЦ, визначення їхніх сильних та слабких сторін, а також з прогнозування викликів і досягнень на наступних сім років.

Наступний день розпочався зі спільної молитви у Патріаршому соборі Воскресіння Христового. Опісля з вітальним словом до учасників звернувся о. Ростислав Пендюк, голова Комісії УГКЦ у справах молоді.

Відтак презентували результати дослідження, що передувало Форуму — «Потреби молоді УГКЦ».

Згодом на присутніх очікувала панельна дискусія та робота в групах, спрямована на визначення основних викликів сьогодення й шляхи їх викорінення.

У неділю, 11 лютого, відбувся останній день Форуму. Він розпочався з праці груп митрополій, організацій та спільнот. Зокрема йшлося про шляхи практичної реалізації напрацювань.

Незабаром учасники єдналися у молитві на Архієрейській Божественній Літургії, яку очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук у співслужінні чисельно зібраного духовенства.

У часі своєї проповіді Блаженніший звернувся до молодіжних душпастирів, очільників Комісії УГКЦ у справах молоді, а також дівчат і хлопців, які представляють різні молодіжні організації й спільноти:

«Немає інших стосунків між Церквою і молоддю, як тільки стосунки любові, любові Мами щодо своїх дітей. Тому кожна молодіжна спільнота, кожен вид нашого молодіжного душпастирства має бути нічим іншим, як лише школою любові».

Опісля Літургії Предстоятель зустрівся з молоддю у Синодальній залі, де поділився з присутніми своїми думками, побажав нових звершень, а також відповів на запитання, які виникали в учасників.

«Дякую, що для цієї зустрічі обрали Київ. Дуже дивна любов Бога до вас, бо ми лише днями закінчили ремонтні роботи в Синодальній залі. Господь хотів, щоби збіглася ваша присутність і наша здатність вас обійняти й прийняти тут. В історії цього Патріаршого дому буде записано, що перша подія, яка відбулася в цій Синодальній залі, — молодіжна».

«Молодь є не лише нашим майбутнім, а й сьогоденням. Нехай Господь благословить, щоб ми змогли це світло передати. Наша надія в Бозі, а ми маємо цю надію проєктувати. Тому мені б дуже хотілося, щоби ви залишили тут, у цій залі, ці напрацювання, які прописали, і щоб наші працівники Патріаршої курії приходили сюди й переглядати ваші ідеї, щоби вони почали промовляти до них», — додав на завершення Патріарх.

«Форум душпастирства молоді — це подія, яка зібрала і об’єднала, найперше, тих, хто є молодим, любить молодь і, зрештою, готовий спитати себе: «А що я ще можу зробити для того, щоб допомогти молодій людині ще більше пізнати Христа і йти за Ним?». Звичайно, дні перебування на Форумі є цінними задля пошуку відповідей на питання, які ставили організатори. Але ці дні також є цінними задля безпосередньої “живої” зустрічі з душпастирями і молоддю з різних куточків України. Вірю, що плоди Форуму обов’язково будуть. Вірю також, що Господь і надалі підказуватиме через покликаним служити молоді, куди і в якому напрямку рухатися молодим і юним серцям», — поділився враженнями о. Михайло Віхоть.

Форум став для молоді не лише засобом напрацювань, а й простором єднання та свободи, який подарував безліч нових знайомств.

За матеріалами сайту www.ugccif.org.ua

Фотогалереї

Друзі сайту

bigboard2_0.jpg413.jpg429.jpg415.jpgekolog..jpg416.jpg417.jpg427.jpg
123.jpg
424.jpg428.jpg430.jpg481.jpg
1176.png1179.jpgimage.gif

Наша кнопка

<a href="http://kom.if.ua/" target="_blank"><img src="http://kom.if.ua/sites/default/files/Doc1.jpg" width="140" height="62" alt="Молодіжна комісія МК УГКЦ" />

Молодіжна комісія МК УГКЦ