Введення в храм Пресвятої Богородиці

   Празник Введення в храм Пресвятої Богородиці є одним із дванадцятьох найбільших свят року, які відзначає християнська Церква. Цей празник святкуємо 21 листопада за старим стилем і 4 грудня за новим. Предпразднество відзначається від 20 листопада (3 грудня), а віддання празника – 25 листопада (8 грудня).
Празник Введення є одним із найбільш шанованих у літургійному році, оскільки оповідає про дитячі і юні літа Пресвятої Богоматері, про її батьків та передчуття сповнення Господнього промислу – народження Спасителя. За своїм походженням це свято є апокрифічним і опирається на Протоєвангеліє Якова і Псевдо-Євангеліє Матея, проте відсутність у канонічних Євангеліях згадки про Введення не применшувало значимості події. З історичних джерел знаємо, що празник Введення почали святкувати ще в перших століттях християнства, оскільки є відомості про побудову св. царицею Оленою (IV ст.) храму на честь Введення в храм Пресвятої Богородиці. В IV ст. згадка про празник з‘являється в творах Григорія Ніського, з кінця VII ст. збереглося передання про присутність на цьому празникові св. Андрія Критського в Єрусалимі, в VIII ст. гомілії про цей день свята оголосили константинопольські патріархи Герман (715-730) і Тарасій (784-806). На Заході це свято було встановлене значно пізніше Папою Григорієм ХІ і вперше святкувалось в Авіньйоні в 1374 році.
Події празника Введення можна коротко описати наступним чином: батьки Діви Марії, праведні Йоаким і Анна, молились, просячи Бога подарувати їм дитину і дали обітницю, що віддадуть це дитя на служіння Господеві. Вимолена молитвами своїх праведних батьків Пресвята Діва Марія до трьох років перебувала з ними, але з малого віку знала, що її місце в Божому храмі, де вона матиме змогу виховуватись і вивчати Святе Письмо, сповняючи Божу Волю.
Побажання Йоакима й Анни посвятити свою доньку Богові стали відомими для багатьох жителів Єрусалиму. З цієї нагоди в їх обителі зібрались родичі і знайомі, а по дорозі до храму Марію супроводжували люди із запаленими світильниками та співом псалмів.
При вході до храму Діву Марію зустріли священники, очолені первосвящеником Захарією, батьком майбутнього Йоана Хрестителя.
Ця зустріч також є глибоко символічною, оскільки саме Йоан Хреститель першим впізнає Спасителя, який прийде прийняти хрещення у водах Йордану.
Діву, котра стала вибраною для того, щоб стати Матір'ю Ісуса, Дух Святий сповняє славою, що не зрівняється зі старозавітною. Священик Захарія дозволяє Пресвятій Діві ввійти до «Святая Святих».
«Святая Святих» храму – це місце, що було приховане від людських поглядів, сюди лише один раз на рік входив первосвященик, тут перебувала невидима слава Божа, тут був утаєний незбагненний Сущий Господь. Тож введення Пресвятої Діви у «Святая Святих» символізувало таїнственне приготування воплочення Христа, що стане сповненням Божої обітниці, а тіло майбутньої Богородиці має символічно стати Пречистим Храмом Господа. Пізніше її Син прийме від неї Храм Свого тіла, що повинен бути зруйнованим і за три дні відбудованим, тож образ храму в богослужіннях празника Введення свідчить про Церкву як Тіло Христове.
Із введенням Богородиці до храму наблизився час спасіння людства, наблизилося царство Боже, що передрік також архангел Гавриїл, чий образ зустрічаємо у стихирах.
Празник Введення в храм Пресвятої Богородиці у дивний спосіб поєднується із сповненням Господньої обітниці, що незабаром відзначатиметься за кілька тижнів під час Різдва Христового. Тож впродовж невеликого періоду ми переконуємось у тому, що події празника Введення є лише щаблем до сповнення майбутньої місії юної отроковиці. Богородиця стала посередницею між Богом і всім людським родом – завдяки їй Бог став Сином Людським і вона єдина явилась Матір'ю по плоті Бога, який перевершує єство, а сама стала Царицею всякого створіння.
http://risu.org.ua/

Теґи:

Фотогалереї

Друзі сайту

bigboard2_0.jpg413.jpg429.jpg415.jpgekolog..jpg416.jpg417.jpg427.jpg
123.jpg
424.jpg428.jpg430.jpg481.jpg
1176.png1179.jpgimage.gif

Наша кнопка

<a href="http://kom.if.ua/" target="_blank"><img src="http://kom.if.ua/sites/default/files/Doc1.jpg" width="140" height="62" alt="Молодіжна комісія МК УГКЦ" />

Молодіжна комісія МК УГКЦ