Папа: тіло — це не в’язниця душі!

   «Наполягання Ісуса на реальності Його Воскресіння проливає світло на християнський погляд щодо тіла: воно не є перешкодою чи в’язницею душі. Тіло сотворене Богом і людина не є повноцінною без тієї єдності тіла та душі». На цьому наголосив Папа Франциск, повчаючи десятки тисяч побожних туристів і прочан, які прибули у неділю, 15 квітня 2018 р., на ватиканську площу св. Петра. Вони слухали катехизу Святішого Отця і молилися разом із ним великодню молитву «Царице Неба», повідомляє Радіо Ватикану.

   Свою промову Франциск побудував на літургійному читанні, яке Церква пропонує на цей день. У ньому описується досвід апостолів, пов’язаний із Воскресінням їхнього Учителя. Спершу Папа наголосив, що Господь, з’явившись своїм учням, вітає їх словами: «Мир вам!» (див. Лк 24, 36). Це дарунок Воскреслого Ісуса апостолам. Тут ідеться як про внутрішній мир, так і про мир, що встановлюється в стосунках між людьми.

   Далі Святіший Отець зазначив: з’явившись апостолам у світлиці Тайної Вечері після своєї перемоги над смертю, Ісус зауважує, що вони стурбовані побаченим, адже досвід воскресіння є для них чимось новим та незбагненним. У цій розповіді святий апостол Лука особливо наголошує на реальності Воскресіння. Адже мова не про дух Ісуса, що явився апостолам, не про якийсь привид, але про справжню присутність Христа у воскреслому тілі. Господь бачить стурбованість апостолів, тому й каже: «Гляньте на Мої руки та на Мої ноги: це ж Я сам. Доторкніться до Мене та збагніть, що дух тіла й костей не має, як бачите, що Я їх маю» (Лк 24, 39). А побачивши, що й цього замало, — аби подолати брак віри своїх учнів, Спаситель питає, чи мають вони якусь їжу, і потім споживає з ними запечену рибу.

   Ісус, який подолав смерть і воскрес у тілі та дусі, закликає нас позитивно дивитися на наше тіло. Адже тіло — це надзвичайний Божий дар, тому ми маємо його цінувати. Воно може стати нагодою чи засобом гріха; однак гріх викликаний не тілом, а нашою моральною слабкістю. Людське тіло, в єдності з душею, призначене у повноті виявляти Божий образ і подобу. Тому кожен із нас покликаний дбати і шанувати наше тіло та тіло іншої людини.

   Кожна образа, кожна рана, завдана тілу, кожне насильство над тілом ближнього, — це образа Бога-Творця! В цьому контексті Папа пригадав усіх дітей, жінок, похилих віком осіб, які зазнають страждань у своєму тілі, тобто з них знущаються. Саме в тілі тих людей ми знаходимо тіло Ісуса Христа, зазначив Вселенський Архиєрей. Папа підкреслив, що в своєму Воскресінні Ісус показав: Він сильніший за гріх та смерть і прагне визволити всіх, хто у наш час зазнає поневолення у своєму тілі.

   Закінчивши недільне повчання, Папа проказав із зібраними молитву «Царице Неба», уділив усім присутнім своє Апостольське благословення та попросив молитись також і за нього.

Джерело: CREDO: http://credo.pro/2018/04/205960

Теґи:

Фотогалереї

Друзі сайту

bigboard2_0.jpg413.jpg429.jpg415.jpgekolog..jpg416.jpg417.jpg427.jpg
123.jpg
424.jpg428.jpg430.jpg481.jpg
1176.png1179.jpgimage.gif

Наша кнопка

<a href="http://kom.if.ua/" target="_blank"><img src="http://kom.if.ua/sites/default/files/Doc1.jpg" width="140" height="62" alt="Молодіжна комісія МК УГКЦ" />

Молодіжна комісія МК УГКЦ