Їжа не додає і не забирає нічого

Літургійні читання східного обряду та роздуми із журналу «Скинія» на 12 вересня

Ісус навчає людей розпізнавати, що є важливим, а що ні. Євреї мали багато приписів: що можна їсти, коли можна їсти, як правильно готувати їжу, що є чистим, а що ні. Дотримання закону передбачало ретельне виконання всіх цих правил. І не тільки щодо їжі. Ті, хто виконував ці правила, вважали себе праведними.

Ісус говорить, що те, що і як людина їсть, не є таким важливим. Їжа входить до шлунку, насичує людину і виходить геть. Вона не торкається серця, не додає і не забирає нічого. Дотримання правил щодо їжі не є найважливішим у виконанні Божих заповідей.

Набагато важливішим є те, що відбувається в серці людини, і те, що виходить з нього. Можна допомогти людині, бо бажаєш їй добра. А можна зробити те саме з корисливих мотивів, щоб зробити людину своїм боржником, щоб показати їй, що вона не здатна сама про себе подбати. Той самий вчинок може мати різні мотиви. Добрі справи зроблені з нечистих мотивів можуть осквернити людину. Тим більше — злі вчинки. Ісус каже, що вони виходять з серця людини. Вони є наслідком того, що відбувається в серці. Спокуси приходять ззовні, але людина сама вибирає: піддатися їм чи відкинути. Обставини та люди своєю поведінкою можуть схиляти людину до зла, але вибір залишається за нею. Людина не може звинуватити когось чи щось у своїх свідомих гріхах. Це її відповідальність. І починається вона з того, чим людина наповнює своє серце, які новини слухає, у яких розмовах бере участь, з якими людьми проводить час.

Ісус прийшов не до праведних, а до грішних. Він хоче оселитися в серці кожної людини і зробити з нього джерело живої води, зцілити рани, відновити надію, поселити свій мир. А все, що осквернює людину, хоче поступово забрати. Він прагне записати свої заповіді в серці людини і зробити їх зрозумілими і бажаними, а гріхи — огидними.
Неможливо виконати Божі заповіді тільки ззовні, без навернення серця.
www.credo.pro

Теґи:

Фотогалереї

Друзі сайту

bigboard2_0.jpg413.jpg429.jpg415.jpgekolog..jpg416.jpg417.jpg427.jpg
123.jpg
424.jpg428.jpg430.jpg481.jpg
1176.png1179.jpgimage.gif

Наша кнопка

<a href="http://kom.if.ua/" target="_blank"><img src="http://kom.if.ua/sites/default/files/Doc1.jpg" width="140" height="62" alt="Молодіжна комісія МК УГКЦ" />

Молодіжна комісія МК УГКЦ