Учасники Тезе-2017 діляться спогадами та незабутніми враженнями

   Нещодавно завершилось Ювілейне паломництво довіри на землі, організоване спільнотою Тезе у Базелі. Участь у паломництві прийняло близько 20 тис. молоді, серед яких 2800 – українців. Зустріч Тезе відбулась у Швейцарському місті Базелі, що знаходиться на кордоні Франції, Німеччини та Швейцарії. Молодь була розселена в гостинних родинах. У паломництві організованому Молодіжною комісією Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ до ТЕЗЕ-2017 взяли участь 200 осіб. Духовно збагачені, насичені новими враженнями і пережиттями вони повернулися по своїх домівок.
Пропонуємо кілька спогадів та вражень про Тезе, якими поділилися учасники.
Лоланда Янош:
"Повертаючись додому прокручую в голові всі події останнього тижня. Хоча насправді новорічна зустріч Тезе триває набагато довше: це і хвилююче очікування поїздки, молитов і пісень, і підготовчі зустрічі в Україні, і очікування чогось кожен раз знайомого, але й нового, і теплі спогади після і нові друзі в соцмережах.
Приємно, що зустрічі Тезе дійсьно пристосовані для молоді і йдуть в ногу з технічним прогресом. Приємно, що нас так щиро приймали в прекрасній країні і гостинній сім'ї.
Ці зустрічі це не тільки спілкування з християнською молоддю з усієї Європи та з Богом через молитви, пісні і тишу, але й переоцінка цінностей, пізнання самих себе.
Після кожної зустрічі залишається помітний слід у наших серцях на довгий час і на наших світлинах на все життя".

Станіслав Таран:
"От і настав Новий 2018 Рік! Кажуть, як зустрінеш рік, так його і проведеш! В такому випадку я твердо переконаний, що цей рік буде сповненим добром, світлом, приємними враженнями, новими звершеннями та неймовірними людьми поруч, оскільки його я зустрів у паломництві Тезе, що організоване французькою екуменічною спільнотою.
Загалом дана зустріч в Швейцарії (м. Базель) є 40-ва, але на мій превеликий жаль в ній я брав участь вперше. Також це був мій перший досвід зустрічі Нового року за межами рідної держави. Але завдяки чудовій організації, як з боку приймаючої сторони, так і з боку Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та неймовірно теплій духовній атмосфері колективу паломників та «host family», що приймала нас, я відчував себе дуже комфортно у всіх значеннях цього слова. Завдяки цій поїздці, я не лише збагатився духовно перебуваючи у багатотисячному оточенні людей-однодумців з багатьох країн, а й отримав унікальний волонтерський досвід на заході такого масштабу, де відчував себе невеличкою, але водночас потрібною частиною. Також мав змогу поспілкуватися з багатьма цікавими особистостями та відвідати неймовірні місця на території Австрії, Швейцарії, Франції та Німеччини.
Тож хочу в черговий раз подякувати Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ за ту колосальну роботу, яку вони провели задля організації і підготовки молоді Івано-Франківська до даної поїздки, за теплу атмосферу, що супроводжувала нас протягом всього періоду паломництва і щирі молитви, що лунали з вуст наших отців".

Ілона Бекіш ділиться на своїй сторінці Facebook:
"Тезе - це коли зустрічаються католик, протестант, атеїст, православний, єврей etc і їм є про що поговорити. Тезе - це коли приїжджаєш в якесь європейське місто і почуваєш себе вдома. Тезе-це коли одвічна лотерея-житимеш в спортзалі чи в сім'ї, при чому ні перше ні останнє не зменшує відчуття внутрішнього комфорту.
Тезе - це коли в вагоні метро, трамваю, автобуса Берліна, Риму, Риги etc з одного боку хтось починає колядувати українською, а інший вагон підхоплює, не розуміючи жодного слова, і всім весело.
Тезе це коли по місту сотні молодих хлопців і дівчат з велетенськими картами міста шукають потрібні локації.
Тезе це коли всі моляться на різних мовах,а виходить мова одна.
Тезе, це коли всі посміхаються.
Тезе це коли ти бачиш людей вперше в житті, а відчуваєш, що то "твоя хвиля".
Тезе, це коли черга за їжею з тисячі людей рухається зі швидкістю з якою в Україні зазвичай не рухається навіть черга з 10 осіб.
Тезе - це коли всі ці тисячі організовані в єдиний злагоджений організм, і усе - силами волонтерів.
Тезе це там, де волонтером можеш бути і ти, роздаючи їжу, збираючи сміття, регулюючи рух людей.
Тезе це десятки націй, що кілька днів живуть у повній згоді між собою, взаємообміні культур, досвідів і переживань.
Тезе, це коли християнство виходить за межі доктрин, норм, умовностей, і стає живим та діяльним. Не судить, не критикує, не розказує, що правильно. Просто приймає кожного як є. Ну якось так.
А взагалі, про Тезе можна розповідати багато.
І "закордон" то, швидше, додаток))".

Ірина Попович пише на своїй Facebook сторінці:
"Хочу з вами поділитись дуже дуже)) знаєте чим?.... радістю...так так саме нею! Вона переповнює впевнена що не лиш мене одну, але й багатьох хто побував на зустрічі Taize 2017! Власне, цьогоріч були розважання над тим, як ми отримуємо, ділимося, надихаємо інших, а Бог надихає і підтримує нас. В житті часом бувають миті, коли нас бере сум в полон і здається, що все втрачає свій сенс. Та Бог про нас ніколи не забуває і посилає промінь сонечка. Промінь своєї любові, достатньо лише запросити Його до свого серця, відкрити себе для Господа цілком. Ви знаєте, після усвідомлення присутності Його у власному житті - душа радіє. І ця радість огортає інших. Ми бачили людей різних національностей, спілкування було не лише словами але й блиском в очах... теплими і щирими обіймами) колядки об'єднювали всіх... а єдине що залишось розповісти це вам! Щоб ви не боялися радіти...усміхатися...любити і жити разом з Богом!"
Наступна новорічна Європейська зустріч молоді відбудеться у Мадриді, Іспанія – це вже буде 41 така зустріч. Регіональна зустріч молоді, організована екуменічною спільнотою Тезе, відбудеться у квітні 2018 року у Львові.
Також Гонконг прийматиме 7 міжнародну молодіжну зустріч в Азії.


Інформаційний центр Молодіжної комісії
Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Теґи:

Фотогалереї

Друзі сайту

bigboard2_0.jpg413.jpg429.jpg415.jpgekolog..jpg416.jpg417.jpg427.jpg
123.jpg
424.jpg428.jpg430.jpg481.jpg
1176.png1179.jpgimage.gif

Наша кнопка

<a href="http://kom.if.ua/" target="_blank"><img src="http://kom.if.ua/sites/default/files/Doc1.jpg" width="140" height="62" alt="Молодіжна комісія МК УГКЦ" />

Молодіжна комісія МК УГКЦ