5 речей, які ми втрачаємо через смартфони

   Пригадуєте оті звичайні мобільні телефони? Монофонічні й поліфонічні мелодії? Перші кольори в телефонах? А пригадуєте, для чого насамперед служили ці пристрої?
   Мобільний телефон характеризувався насамперед тим, що він мав замінити стаціонарний телефон, мав бути якомога меншим, вміщатись у кишеню чи невелику сумочку. Він мав бути таким, щоб його можна було всюди з собою брати.
   Його використовували у двох головних цілях: щоб телефонувати і писати SMS-ки. Йшлося про швидкий, короткий, але безпосередній контакт з іншою людиною.
   Що з цим сталося? Чому смартфони завжди в наших руках, лежать біля наших ліжок? Чому вони відбирають стільки нашого часу і перешкоджають нашому безпосередньому контакту з людьми?
   Ось 5 речей, яких нас позбавляють смартфони:
   1.Зустріч з іншою людиною
   Постійний телефонний контакт з іншими, зі світом, із різного виду новинами та повідомленнями насправді відбирає у нас реальний і безпосередній контакт з іншими людьми. У кожній нашій зустрічі «беруть участь» також смартфони, бо ану ж хтось щось напише, хтось зателефонує, хтось щось «скине»… Таким чином ми самі позбавляємо себе можливості повної зустрічі з іншою людиною. Зустрічі з її емоціями, проблемами й радощами, усмішкою, виразами обличчя. Ми ніби поруч із цією людиною, але водночас беремо участь в іншому світі, тобто присутні лише частково. Як ми можемо таким чином справді слухати? Як навчитися співчувати? Як, зрештою, ми можемо бути здатними зрозуміти іншу людину?
   2.Спокійний і глибокий сон
   Дедалі більше людей засинають із телефоном у руках, кладуть його біля подушки або тримають дуже близько біля себе. Ми безперервно підключені до іншого світу, сповненого нових подій, новин, пропозицій. Дуже часто посеред ночі інстинктивно перевіряємо телефон, бо, можливо, хтось щось нам написав, можливо, щось трапилось у світі. Сон безпосередньо біля телефону — нездоровий, оскільки пристрій випромінює шкідливі для здоров’я хвилі, що впливають на якість сну і призводять до його порушення. Через це ми потім маємо проблеми із засинанням або часто пробуджуємося вночі. Проведення багато часу перед екраном також виснажливе для наших очей.
   3.Зосередження на роботі
   Постійна присутність в іншому, додатковому світі впливає також на наше зосередження на обов’язках, праці й навчанні. Ми постійно розпорошені, не зосереджені, не можемо повністю сконцентруватися на чомусь одному. Це впливає на нашу продуктивність, яка різко знижується, а тому ми вже не здатні робити те, що могли б, якби не перевіряли постійно телефон. Ми чутливі до звуків повідомлень, оновлень і змін.
   4.Справжня присутність
   Перше, що ми робимо зранку, — вимикаємо звук будильника в телефоні. Заодно перевіряємо, що відбувалось, поки ми спали. Можливо, хтось щось написав, можливо, ми щось оминули увагою, хочемо бути завжди в курсі подій. Чи є такі моменти, коли ми виключаємо телефони чи хоч би вимикаємо в них звук? Смартфони відбирають у нас можливість жити реальністю по-справжньому. Наскільки ми присутні тут, а наскільки – там? Наскільки ми виховуємо дітей, а наскільки безупинно робимо їм фото і розміщуємо у Фейсбуку? Наскільки ми працюємо, а наскільки вирішуємо по телефону «найважливіші справи»? Не відбираймо в себе можливості переживати те, що відбувається навколо нас. Живімо в реальному світі, а не віртуальному!
   5.Фізична активність
   Розпочинаємо і завершуємо день разом зі смартфоном. Ми забуваємо про те, що вранці треба подякувати Богові за новий день, попросити про благословення, виконати кілька простих фізичних вправ, які допоможуть нам добре розпочати ранок і отримати заряд на цілий день. Щойно випадає така можливість, варто скористатись із більш розвиваючих форм фізичної діяльності: бігу, плавання, командних видів спорту. Спільна гра з друзями і знайомими наново навчить нас контакту з іншою людиною: розваг, розвитку, а також здорового суперництва.
   http://credo.pro

Теґи:

Фотогалереї

Друзі сайту

bigboard2_0.jpg413.jpg429.jpg415.jpgekolog..jpg416.jpg417.jpg427.jpg
123.jpg
424.jpg428.jpg430.jpg481.jpg
1176.png1179.jpgimage.gif

Наша кнопка

<a href="http://kom.if.ua/" target="_blank"><img src="http://kom.if.ua/sites/default/files/Doc1.jpg" width="140" height="62" alt="Молодіжна комісія МК УГКЦ" />

Молодіжна комісія МК УГКЦ