Блаженніший Любомир до молоді

   26 лютого Блаженніший Любомир (Гузар) відзначав свої уродини. З цієї нагоди пропонуємо невелику підбірку його висловлювань до молоді. Глибокі думки Блаженнішого захоплюють простотою та глибиною водночас, свідчать про близькість Церкви до сучасної молоді.
***
   "... коли ми кажемо про „великий нарід", це означає, що вони в нас є - в зародку. Це та молодь, яка сьогодні виростає. Ми мусимо її заохочувати думати про інше. Навіть не так "про інше", як просто мати потребу думати, - сказав Блаженніший в інтерв'ю.
____________________________________
   На з’їзді Товариства українських студентів-католиків "Обнова":
   "Ми мусимо боротися за кожну душу і мати очі, відкриті на потребу інших. "Треба себе відкрити, щоби Божа ласка могла діяти в нас. Ми забагато думаємо, що то від нас залежить. Ні. Бог є Той, хто перше нас любить, а тоді ми відповідаємо на Його любов. І ми мусимо навчитися приймати Божу любов. І тоді в тому ми ростемо і зближуємось до Бога».
____________________________________
   В контексті повідомлення про зречення уряду Глави УГКЦ, Блаженніший Любомир підкреслив своє бажання "проводити зустрічі з молоддю". Першою з них стала його участь у круглому столі "Церква та університет як місце для свободи молодої людини".
"Вільною людина стає лише тоді, коли вона суворо дотримується всіх заповідей Христа. Ми вільні творити добро, а зло — то вже залежність!" — так, здавалося б, парадоксально кардинал Любомир Гузар почав свою зустріч зі студентами Києво–Могилянської академії, - зазначає Данило Філоненко.
   "На перших сторінках Біблії ми знаходимо розповідь про Адама і Єву. Ця історія не є біографією перших людей на світі — вона про кожного з нас. Що хотіли сказати цим автори чи автор Біблії? Кожен із нас походить від Бога. Створивши нас, Бог надав нам дар свободи, дар розуміння, дар вільного вибору. І саме тому ми маємо прожити життя вільними", — так у своєму "фірмовому" невимушеному стилі напучував молодь кардинал Гузар. Але отримавши такий щедрий дар, людство почало зневірюватися. Людина не захотіла служити Богові. Людина сама захотіла стати Богом. До чого це призвело, та й зараз призводить, ми знаємо, зазначив Блаженніший. "Людина вільна робити тільки добро, бо ненависть, брехня, заздрість є неволею. Єдиний, хто дійсно цінує нашу свободу, — це Бог. Тільки Він дарує нам її, тільки Він може пробачити нам гріхи, пробачити невиконання заповідей. А все це тому, що Він цінує свободу творіння Свого", — ось консистенція промови екс–глави УГКЦ у "Могилянці".
____________________________________
   У молодості фінансове забезпечення дуже важливе, оскільки кожному потрібно вибирати професію, одружуватися, продовжувати рід людський. Але неправильною є та позиція, коли молода людина думає перш за все про гроші. Існують інші, більш важливі цінності – родина, батьки, діти, друзі та ін., тобто про цінності треба думати більше, ніж про гроші. Гроші потрібні, без них не прожити, але гроші не дають щастя. Аристотель сказав: "Гроші не роблять нас щасливими – гроші заспокоюють нерви". Гроші – це засіб. Якщо для людини гроші стають ціллю, то це зле. Якщо гроші – засіб для досягнення інших цілей, а саме – розвиток родини, то це добре, - сказав в інтерв'ю Любомир Гузар.
   І не достатньо виховувати молодь у розумінні, що кожний є людиною, має покликання і Божий дар. Треба прищеплювати сміливість і твердість духу... Спорт – дуже важливий виховний засіб: витримати конкуренцію, не боятися змагатися із сильнішим суперником, працювати і йти вперед!
Взято з сайту:http://www.dyvensvit.org

Теґи:

Фотогалереї

Друзі сайту

bigboard2_0.jpg413.jpg429.jpg415.jpgekolog..jpg416.jpg417.jpg427.jpg
123.jpg
424.jpg428.jpg430.jpg481.jpg
1176.png1179.jpgimage.gif

Наша кнопка

<a href="http://kom.if.ua/" target="_blank"><img src="http://kom.if.ua/sites/default/files/Doc1.jpg" width="140" height="62" alt="Молодіжна комісія МК УГКЦ" />

Молодіжна комісія МК УГКЦ