Європейська комісія назвала найзеленіше місто на континенті

За результатами відкритого конкурсу Європейська комісія присвоїла швецькому місту Векшьо офіційний титул найзеленішого міста Європи.

Швецьке місто із населенням близько 90 тисяч та площею близько 35 квадратних км забезпечує всі енергетичні потреби за рахунок відновлюваних джерел енергії, велику долю з яких складають біомаса та біогаз.

Влада міста вже у 60-х роках минулого століття усвідомила, що озера, біля яких знаходиться місто, потрібно очистити від забруднень текстильного виробництва. Сьогодні у в колись найбруднішому озері регіону Трумен можна купатися, ловити рибу і навіть пити з нього воду.

На початку 90-х, ще до того, як глобальне потепління стало популярною темою, уряд міста розробив програму, згідно з якою до 2030 року у Векшьо не буде потреби в продуктах нафтопереробки і вдвоє зменшаться викиди вуглекислого газу. В рамках програми фермерські господарства перейшли на виробництво органічних продуктів, а городяни скоротили споживання паперу і пересіли на екологічні види транспорту – велосипеди і громадський транспорт.

У 1970 році головний міський постачальник електроенергії частково відмовився від використання нафтопродуктів на користь похідних від лісових господарств: моху, шишок і гілок, які зараз є основним джерелом енергії для міста. Завдяки спеціальним фільтрам викиди шкідливих речовин дуже незначні – приблизно 5% від допустимої норми.

У якийсь момент власники місцевих ресторанів обурилися: чому у нас в місті досі не переробляють харчові відходи. Мерія прислухалася до своїх городян, і ось тепер всі міські автобуси працюють на біогазі, який отримують за допомогою харчових відходів і стічних вод.

Тепло, гаряча вода та електроенергія надходить з котелень та ТЕЦ, які спалюють біомасу.

Поблизу міста працює лісопилка з повним циклом переробки деревини на пиломатеріали. Деревні відходи лісопилки – тирса, тріска й стружка – спалюються у котельнях, забезпечуючи Векшьо теплом та гарячою водою.

Лісовий ресурс поновлюється завдяки ухваленому у Швеції 100 років тому закону, згідно з яким взамін одного зрубаного дерева, необхідно посадити нове. Зараз у країні висаджують три нових дерева за кожні два зрубані. Таким чином, нині лісів у Швеції вдвічі більше, ніж 100 років тому.

https://www.ecoburougcc.org

Теґи:

Фотогалереї

Друзі сайту

bigboard2_0.jpg413.jpg429.jpg415.jpgekolog..jpg416.jpg417.jpg427.jpg
123.jpg
424.jpg428.jpg430.jpg481.jpg
1176.png1179.jpgimage.gif

Наша кнопка

<a href="http://kom.if.ua/" target="_blank"><img src="http://kom.if.ua/sites/default/files/Doc1.jpg" width="140" height="62" alt="Молодіжна комісія МК УГКЦ" />

Молодіжна комісія МК УГКЦ