Любіть свою дружину так, як любить її Ісус. 10 видів великої любові для кожного чоловіка

Ви ходите до церкви, вивчаєте Біблію, але ваше життя змінюється повільно і непомітно. Хоча буває й так, що щось із Божого Слова змінює весь хід вашого подальшого життя.

Навесні 1998 року, будучи вісімнадцятирічним студентом першого курсу коледжу, я зрозумів про шлюб те, чого раніше не розумів. Я почав ходити на зустрічі «Підготовка до сімейного життя». Їх проводив священик-капелан, який служив у моєму коледжі. В той день він дав мені й іншим молодим людям, які перебували в класі, завдання, над виконанням якого я працюю вже впродовж 22 років. І я продовжуватиму працювати над цим домашнім завданням доти, поки мене з моєю дружиною «не розлучить смерть».

Мій священик прочитав нам слова: «чоловіки, любіть своїх дружин, як і Христос полюбив Церкву» (Ефесян 5:25). А потім він поставив нам очевидне запитання (запитання, яке ми, чоловіки, так часто навіть не задуємо в повсякденні сімейного життя): як Ісус любить церкву?

Десять видів любові, притаманних Христу

Рік за роком, ретельно досліджуючи Святе Письмо в пошуках способів, якими Ісус любить Церкву, і того, як я, наслідуючи Його, покликаний любити свою дружину, я виявив десять видів любові. Вас, як чоловіка, Бог закликає любити свою дружину так, як її любить Ісус. Подумайте про Його сильну, багатогранну і безпрецедентну любов.

1. Любов непохитна

Ісус ніколи не покине Свою наречену. Він каже їй: «Отож я з вами по всі дні аж до кінця віку» (Матея 28:20). Його любов базується не на діяльності Церкви, а на його заповітній любові до неї. Проносячи шлюбні заповіти через всі труднощі і зміни, які трапляються за роки сімейного життя, ми відображаємо властиву Йому непохитну, сповнену захоплення любов. Тож нехай наші дружини пізнають відраду любові, яка говорить: «не залишу тебе й не покину тебе» (Євреїв 13: 5).

2. Любов, наповнена надією

Дивлячись на вашу наречену, Ісус бачить її, наповнену благословенням. Ця надія корениться в силі і обітуваннях Євангелія. Павло пише віруючим: «Але ви обмились, але ви освятились, але ви оправдались іменем Господа Ісуса Христа та Духом нашого Бога» (1 Корінтян 6:11). По суті, Він бачить її не просто вже прославлену (Римлян 8:30). Як часто може ваша дружина сказати, що ваша любов до неї «на все сподівається» (1 Корінтян 13: 7)? Пам’ятаючи про вічність, ви зможете бути терплячим зі своєю дружиною, як і Ісус терплячий з нею — і з вами.

3. Любов, яка шукає близькості

Ісус ніколи не перестає шукати сердечної близькості з вашою дружиною, не в сенсі романтичному, але в сенсі сталості. Він бажає не просто її відданості, а й сердечної прихильності (Псалми 36: 4). Він — невтомний Пастир, який залишає дев’яносто дев’ять, щоб знайти одну (Луки 15: 4-7). І так само Бог прославляється, коли чоловік невпинно шукає глибші стосунки зі своєю дружиною. Чоловік, якого любов’ю підкорив Ісус, відчуває романтичні почуття до своєї дружини.

4. Любов, яка прощає

Ісус є милостивим до вашої дружини навіть тоді, коли вона цього не заслуговує. Ви можете в цьому уподібнитися до Христа і щодня прощати вашій дружині, пам’ятаючи, що й ви потребуєте прощення. Всепрощаюча любов Ісуса є прикладом, якого повинен дотримуватися кожен чоловік. Хто з вас, в разі необхідності, першим робить крок до примирення: ви чи ваша дружина?

5. Любов, наповнена радістю

Ісус радіє, коли приносить нам радість (Євреїв 12: 2). І дружини, яких люблять настільки сильно, які знають, що їх чоловікам подобається любити їх, найчастіше є ще більшим благословенням для інших людей. Любіть вашу дружину радісно, щоб інші розуміли силу вашої любові.

6. Любов, яка служить

Ісус служив їй в житті і в смерті. Ніщо з того, що Бог може наказати вам зробити для вашої дружини не буде надмірним! Багато чоловіків вважають себе царями, яким повинні служити. Однак ми з вами покликані Богом до того, щоб в наших будинках бути першими зі слуг.

7. Любов, яка освячує

Ісус виявляє Свою любов до вашої дружини, допомагаючи їй зростати у святості і заступаючись за неї перед Отцем (1 Йоана 2: 1). Чи заохочуєте ви свою дружину ходити на Літургію, а вивчати Біблію, навіть якщо в такому випадку вам доведеться залишитися на цілий вечір одному з дітьми? Ви регулярно молитеся до Отця за свою дружину? Прикладіть максимум зусиль, щоб допомогти своїй дружині досягти духовного зростання.

8. Любов, яка спрямовує

Ісус веде нас до того, що є для нас благом. Ісус веде вашу дружину до різних благ (Псалом 22: 2). Ми не зможемо скеровувати дружину в її духовному житті, якщо самі не будемо жити Богом за допомогою Слова і молитви. Один із варіантів того, як ви можете належним чином спрямовувати її, полягає в тому, щоб дізнаватися її думку, а потім приймати важливі рішення (а також і їх наслідки). Протилежністю такого підходу буде перекладання на неї відповідальності за прийняття рішень і за їх наслідки.

9. Любов, яка забезпечує

Ісус забезпечує вашу дружину всім необхідним. Чи помічаєте ви потреби своєї дружини (причому навіть ті, що виходять за рамки тілесних потреб) і робите щось для їх задоволення? Христос піклується про неї, забезпечуючи сприятливе середовище для росту і процвітання. Апостол Павло пояснює, що «так і чоловіки повинні любити своїх дружин, як свої тіла» (Ефесян 5:28). У моїй родині відбулися разючі зміни, коли я усвідомив свою відповідальність за те, щоб зробити все можливе для наповнення вітрил моєї дружини.

10. Любов, яка знає

Ісус знає вашу дружину краще, ніж вона знає сама себе. Його любов до неї наділена знанням про неї. Він знає її сильні й слабкі сторони і діє в її інтересах (Ефесян 5: 29-30). І, хоча нам ніколи не вдасться пізнати своїх дружин так, як їх знає Бог, Він все ж хоче, щоб ми пізнали їх настільки глибоко, наскільки це можливо. У наших молитвах про них завжди будуть перешкоди, якщо ми не будемо намагатися пізнавати наших дружин (1 Петра 3: 7). Наші дружини знають, що їх люблять і про них піклуються, якщо ми прагнемо по-справжньому дізнаватися їх.

Нехай любов допоможе вам перемогти змія

Одного вечора я босоніж йшов по коридору з нашої спальні і раптом побачив те, чого ви ніколи не побажали б бачити у себе в коридорі. З підлоги під самісінькою стіною стирчав зміїний хвіст. Виявилося, що в нашому фундаменті була тріщина, і змія пробралася через неї в будинок.

Брати, у нас є ворог, цей древній змій, спраглий проповзти в наші будинки і привести їх до руйнування. Але, слава Богу, нам відомий Той, Хто перемагає змій, — Ісус Христос. Він уже переміг змія і полюбив нас надприродною любов’ю. Знайте ж, якщо ви любите свою дружину так, як її любить Ісус, фундамент вашого шлюбу зміцнюється, сатана знову зазнає поразки, а Христос величається, і багато хто бачить Його.

Переклад і адаптація Наталії ПАВЛИШИН

www.dyvensvit.org

Теґи:

Фотогалереї

Друзі сайту

bigboard2_0.jpg413.jpg429.jpg415.jpgekolog..jpg416.jpg417.jpg427.jpg
123.jpg
424.jpg428.jpg430.jpg481.jpg
1176.png1179.jpgimage.gif

Наша кнопка

<a href="http://kom.if.ua/" target="_blank"><img src="http://kom.if.ua/sites/default/files/Doc1.jpg" width="140" height="62" alt="Молодіжна комісія МК УГКЦ" />

Молодіжна комісія МК УГКЦ