Марія – передвісниця Різдва

28 листопада розпочався Різдвяний піст і перше велике свято, яке відзначається саме в цьому періоді, є на честь Марії – Введення в храм Пресвятої Богородиці.

У Каноні Святого Письма немає жодної згадки про те, що святі Йоаким і Анна свою трирічну дівчинку посвятили на виховання й службу в Єрусалимському храмі. Свято Введення у храм Пресвятої Богородиці основане на церковному переданні, зокрема Протоєвангелії Якова. З нього дізнаємося, що батьки Пречистої Діви Марії, святі Йоаким і Анна, були бездітними й зробили обіцянку про те, що коли Господь дасть їм дитину, віддадуть її на службу Богові у храмі в Єрусалимі. Господь Бог вислухав їхні молитви і дав їм дочку, i дали їй ім’я Марія. Коли дівчинці виповнилося 3 роки, її батьки Йоаким і Анна виконали свою обіцянку і привели її до Єрусалимського храму, віддавши під опіку первосвященника Захарії, батька святого Івана Предтечі і Симеона, який за кілька років пізніше прийме у свої руки малого Ісуса і скаже: «Нині можеш відпустити слугу твого, бо мої очі бачили твоє спасіння» (Лк. 2, 29-30).

У ритмі літургійного року свято Введення в храм Пресвятої Богородиці саме під час Різдвяного посту вказує нам на те, що цей період має безпосереднє відношення саме до Богородиці. Сьогодні входить до храму та, яка відчинить двері до живого храму кожному з нас. Ії «так» під час Благовіщення супроводжуватиметься невимовною любов’ю, з якою Діва Мати чекатиме свого Сина. Тому, святкуючи це Марійське свято, пропонується і нам взяти її за зразок та підготуватися до зустрічі із Спасителем. Отже, Різдвяний піст є своєрідною іконою Богородиці, яка вказує на слухання Христа!

Однак цьогорічний Різдвяний піст є не таким, як у минулих роках. Світ і Україна тремтять перед небезпекою пандемії. Щоденно чути дискусії про те, чи введуть повний карантин на час Різдвяних свят. Зрештою сьогодні ми іноді боїмося завести наших дітей до храмів, як це зробили святі Йокам та Анна, через небезпеку зараження вірусом. А навчатися нашим дітям доводиться через онлайн-зв’язок…

Дивлячись на життя Йоакима і Анни, візьмімо від них кілька важливих духовних речей для себе в непростий час випробувань. 

• Не зневірюватися та не нарікати, вбачаючи у всьому кару Божу, але навпаки, бути наполегливими і витривалими у духовній праці над собою, щоб виробити в собі повне довір’я Богові для отримання Божих дарів. 

• Проявляти вірність своїм постановам Богові. Вірність є важливою рисою любові. Справжня любов завжди вірна. Бог є вірний у своїх обіцянках, а наше вірне дотримання заповідей, виконання обов’язків стану є знаком нашої вірності Богові й любові до Нього. 

• Виробляти в собі дух жертовності. Йоаким і Анна пожертвували Богові найдорожче – свою дитину. Чи готові ми пожертвувати з любові до Бога вільний час на молитву, для розмови з Богом, замість пустих розмов; зректися якогось добра тілесного для добра і освячення душі, пожертвувати час, увагу, добро на потребу ближнім; зректися власної волі задля спільного добра, жертвувати терпіння для навернення ближнього. 

• І насамкінець, вдивляючись у Святих Йоакима, Анну та маленьку Марію, потрібно часто запитувати себе: куди ми, сучасні батьки українських дітей, ведемо наше потомство? 

Марія нас запрошує, щоб зайти з нею до храму. У храмі Вона, як небесна Мама, відкриє нам ціле небо, безмежне сопричастя любові: у ньому – Пресвята Трійця, ангели і всі святі, і наші рідні, що у вірі спочили, а може ще потребують нашої молитовної згадки за них перед Богом. А головне – у храмі ми запрошені бути учасниками Христової трапези… І навіть якщо пандемія нам завадить фізично зайти у наші храми, то все одно завдяки телетрансляціям наші оселі, об’єднані спільною молитвою, і надалі творитимуть одну Христову спільноту.

Вже скоро пандемія неодмінно мине. А наші храми, як тоді, так і тепер, завжди чекатимуть на нас. Заходьмо до них якнайчастіше, залишаючи назовні всю «житейську печаль». Приводьмо туди наших дітей. І пам’ятаймо, що б навколо не відбувалося, у храмі завжди на нас чекає Христос із чудовим запрошенням:«Прийдіть до мене всі втомлені й обтяжені, і я облегшу вас» (Мт. 11. 28).

 На фото мозаїка роботи школи о.Євгенія Андрухіва у церкві Введення в храм Пресвятої Богородиці с. Малечковичі Львівської обл.

о. Іван СТЕФУРАК

Теґи:

Фотогалереї

Друзі сайту

bigboard2_0.jpg413.jpg429.jpg415.jpgekolog..jpg416.jpg417.jpg427.jpg
123.jpg
424.jpg428.jpg430.jpg481.jpg
1176.png1179.jpgimage.gif

Наша кнопка

<a href="http://kom.if.ua/" target="_blank"><img src="http://kom.if.ua/sites/default/files/Doc1.jpg" width="140" height="62" alt="Молодіжна комісія МК УГКЦ" />

Молодіжна комісія МК УГКЦ