Про молитву в час хвороби. 5 порад від єзуїтів

Тілесні захворювання, незалежно чи хронічні, чи гострої форми, справляють на нас вплив, відволікаючи та спустошуючи, що віддаляє нас від повсякденного життя, також і від молитви. Не тільки біль, але й інші незручності й утома виснажують наші фізичні ресурси, а також створюють напруження для ресурсів внутрішніх — наших емоцій, здатності мислити і духовної зосередженості. І все ж таки, ми особливо потребуємо молитви в час тілесних страждань. Коли ми хворі або травмовані, то схильні чинити помилки, повертатися до незрілої поведінки через притлумлені емоції, не слухаємо свій внутрішній голос і впадаємо у відчай. У такі хвилини нам важливо міцно триматися молитви, а не відмовлятися від неї. Як людина, що може стати недієздатною через головний біль від синуситу, я знаю, до якої міри людина не схильна молитися, коли їй погано. Тому молитва у хворобі має бути проста, коротка і конкретна. Чому б не використати ігнаціанську молитву перегляду в час хвороби?  

Крок 1 Подивіться на себе в присутності Бога, у променях Його погляду, повного любові. Я виявила, що мені корисно сісти в ліжку й замість того, щоб жаліти себе, представити, що Бог дивиться на мене зі співчуттям, як батьки дивляться на хвору дитину. Я коверзую, плачу або пхикаю, якщо мені так хочеться, і молюся, промовляючи щось на зразок «Господи, мені так погано!» Це може виглядати як жалощі до себе, — але коли ці слова скеровані до Бога, вони стають вираженням віри в Його турботу про нас.  

Крок 2 Пригадати якийсь конкретний, яскравий, хороший момент за минулу добу. Коли ми почуваємося кепсько, з’являється спокуса бачити тільки погане, що є в нашому житті. Це те, чого й хоче ворог людського роду — щоб ми загрузли у тотальному негативі. Але вчора сонце освітлювало вашу кімнату (або був нарешті довгожданий дощ, або хоч хмарилося і не було так парко…), і ви мали хоч один, або й кілька, моментів полегші, або ж хтось зробив вам щось добре, або… Ваша пам’ять про хороше — ваша зброя проти відчаю. Подумайте про хороше, і скажіть: «Дякую, Господи! Я знаю, що чудо, краса і доброта ще є на світі!»  

Крок 3 Попросіть Бога показати вам, що саме ви б могли покращити. Я кажу «покращити», тому що це дозволяє не звалювати на себе лавину осудження, поки ви страждаєте. Ісус давно дав людям зрозуміти, що хвороби — не від Бога, який відплачує нам за наші гріхи. Якщо ви пам’ятаєте зауваження, яке роздратовано зробили членові вашої сім’ї, то можете визначити це як гріх і повестися краще. Але попросіть Бога показати вам усе, що вам під силу, що може вам допомогти. Ви намагаєтеся зробити більше, ніж дозволяє ваш організм, і це викликає у вас роздратування, гнів, розчарування? Ви відмовилися від допомоги, яку пропонували сім’я, друзі й колеги? Чи допоможе вам, якщо замість читання послань апостола Павла ви проведете кілька днів із Псалмами? Чи не відпочинете ви краще, якщо вимкнете електронну пошту і соцмережі щонайменше за дві години до сну? З іншого боку, ваше «покращення» може бути таким же простим, як і повторення фрази «це не моя справа» протягом дня, якщо ви схильні вважати, що мусите все виправити, й переживаєте почуття провини, коли не бачите результатів.  

Крок 4 Планувати завтрашній день. На вас знову чекає медична процедура чи довга черга до фізіотерапевта, або ж розгляд медичної документації? Погляньте на проблеми чесно, або, якщо простіше, — на конкретний виклик: підіть і віддайте це Богові, просячи про конкретну допомогу.  

Крок 5 Подякуйте Господу за божественну любов, що нас оточує і підтримує, хай би як вона проявлялась. Інколи це свідоме зусилля всупереч почуттям, бо ти не почуваєшся любленим. Ви можете вважати, що Бог ігнорує вашу ситуацію або забув про неї. Але спробуйте сказати: «Дякую. Я вірю, що Ти мене любиш. Допоможи моїй маленькій вірі».
https://credo.pro

Теґи:

Фотогалереї

Друзі сайту

bigboard2_0.jpg413.jpg429.jpg415.jpgekolog..jpg416.jpg417.jpg427.jpg
123.jpg
424.jpg428.jpg430.jpg481.jpg
1176.png1179.jpgimage.gif

Наша кнопка

<a href="http://kom.if.ua/" target="_blank"><img src="http://kom.if.ua/sites/default/files/Doc1.jpg" width="140" height="62" alt="Молодіжна комісія МК УГКЦ" />

Молодіжна комісія МК УГКЦ