Відбулася перша в цьому році нарада відповідальних за молодіжне душпастирство в УГКЦ

4 січня відбулася перша в цьому році зустріч усіх відповідальних за молодіжне душпастирство в УГКЦ.

Розпочавши нараду молитвою, присутні розповіли про те, що організовують у передсвятковий час у своїх єпархіях та парафіях.

Захід модерував заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ отець Роман Демуш.

Так, до прикладу, в Канаді вірні УГКЦ організовували святкування Нового року з молоддю у молитві та прославі Господа. А також подбали про допомогу для безхатченків. Чимало уваги, як наголосила Вікторія Марко із Саскатунської єпархії, тут приділяють також розвиткові культурних проєктів, зокрема театру на ходулях. А в лютому українські католики спільноти «Свята Софія» проводитимуть міжєпархіальний проєкт із опанування англійської мови для дітей різних соціальних категорій.

Багато цікавих акції проводять і греко-католики в Польщі. Серед них, як зазначив отець Руслан Марцішак із Вроцлавсько-Кошалінська єпархії, молодіжна катихеза, на яку щосереди збирається молодь. Триватимуть ці науки аж до Великого посту.

Однією з важливих подій нашої Церкви, про яку розповів голова молодіжної Комісії Тернопільсько-Зборівської архиєпархії отець Орест Павліський, стала зустріч духовенства УГКЦ та інших конфесій, представників місцевого самоврядування та молоді на першому Молитовному сніданку, який відбувся 24 грудня в Тернополі. На цьому заході усі присутні об’єдналися в спільній молитві за мир в Україні та за відвернення загрози інфекції коронавірусу. Молитовний сніданок створив позитивну атмосферу екуменічності та став можливістю повалити стіни і побудувати мости, для об’єднання зусиль довкола спільних цінностей.

Ще один масштабний проєкт, який вдалося реалізувати Тернопільсько-Зборівській архиєпархії УГКЦ ― «Миколай про тебе не забуде». Не зважаючи на карантин, 1100 діток отримали подарунки від Миколая, які зібрали завдяки невтомній праці волонтерів.

В Івано-Франківську, як розказав отець Михайло Віхоть, молодь онлайн провадить молитовні зустрічі та молитви Тезе.

Важливою складовою зустрічі було представлення до обговорення напрацювань стратегії душпастирства УГКЦ 2030.

― Ми прагнемо знайти спосіб, щоб об’єднати зусилля усіх людей та інституцій нашої Церкви для спільного служіння. Напрацьовуючи нову стратегію душпастирства, переконуємося, що ідея Живої парафії ― актуальна. Та сьогодні ми шукаємо можливості для реалізування єдиної пасторальної стратегії, не забуваючи про те, що всі ми ― різні, ― підкреслив голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ, секретар Душпастирської ради УГКЦ отець Ростислав Пендюк.

З-поміж іншого на зустрічі також обговорили важливість спільного планування та розвитку єдиного календаря. Заторкнули питання можливостей проведення Форумів відповідальних людей на різних єпархіях. А також ― формат і місця проведення ініціатив «Молитва Вітру».

Окрему увагу приділили новому проєктові ― реколекційних зустрічей із християнськими блогерами під час Великого посту.

На завершення зустрічі усі присутні на онлайн-нараді колядували та отримали благословення владики Браєна Байди, який попросив у Господа про добрі плоди праці та служіння.

Наталія ПАВЛИШИН

www.dyvensvit.org

Теґи:

Фотогалереї

Друзі сайту

bigboard2_0.jpg413.jpg429.jpg415.jpgekolog..jpg416.jpg417.jpg427.jpg
123.jpg
424.jpg428.jpg430.jpg481.jpg
1176.png1179.jpgimage.gif

Наша кнопка

<a href="http://kom.if.ua/" target="_blank"><img src="http://kom.if.ua/sites/default/files/Doc1.jpg" width="140" height="62" alt="Молодіжна комісія МК УГКЦ" />

Молодіжна комісія МК УГКЦ