Як зробити свій день святішим: 5 способів

Багато людей не знають таємниці, яка допомагає цінувати кожну хвилину. Ми всі призвичаєні до світського календаря. Але Церква надає нам ще й літургійний календар, який має допомогти нам освятити наш час. Він також складається з 365 днів і має чотири пори року. Літургійний рік допомагає нам повніше увійти в життя Ісуса, починаючи від Його втілення й народження й завершуючи Вознесінням. А «по дорозі» ще святкуються спомини святих та інші святі дні. Є чимало способів, щоб жити «літургійно» в наших власних домівках. Ось п’ять вказівок, які варто використати на щодень.  

1.Створи святий простір

Створення святого простору в домі — ідеальний спосіб розпочати літургійне життя! Створи у своєму домі простір, який сприяє молитві та спогляданню. Це не повинно бути тяжко; найпростіші речі можуть додати краси та спокою. Коли ми з чоловіком одружилися, нашим молитовним куточком був маленький стіл-вівтарик зі свічками та великою оздобленою Біблією. Тепер, коли ми маємо 8-місячне прудке маля, нам знадобилося щось більш «дітостійке», отож ми повісили наше подружнє розп’яття й купили дві маленькі настінні полички, на які поставили статуетки Божої Матері, св.Йосифа та кілька свічок. Це просто, але насправді допомагає зосередити думку й увагу на Богові, коли ми молимося.  

2.Моліться Часослов 

Найстарша форма молитви в Церкві зветься Часослов (Молитвослов). Її побожно виголошують священики і монахи — а також чимало мирян. Молитва ідеально пасує до ритму літургійного року і гарантує хороші роздуми навіть у дні, вільні від свят. Це спосіб зустрічати Христа протягом цілого дня, він призначений освячувати всю людську діяльність. Можете спробувати молитися (я, наприклад, зазвичай молюся Утреню), бо це чудовий спосіб розпочати — або закінчити — день, а також унікальний спосіб для спільної молитви сім’ї.   

3.Святкуйте неділю День, присвячений Господу, — це ідея, яка сягає самих початків, оскільки шабат це знак Божого примирення з Адамом у Книзі Буття. Це той день у кожному тижні, який нагадує нам, що ми — сини й доньки, створені на образ і подобу Бога. Щоб неділя стала насправді днем молитви й відпочинку, в цьому допомагає трохи приготування і планування. Я маю тенденцію розглядати свій тиждень як сполучення тільки шести днів. Ці шість днів для виконання великих планів по дому і вирішування справ поза домом. Чинячи так, я почуваюся продуктивніше на початку тижня, а отже — можу насправді насолоджуватися своїми неділями. Складіть список того, що здатне зменшувати ваш день відпочинку. Чи це ті речі, які можна зробити раніше, на тижні? Якщо так, то пересуньте їх у графіку. Наприклад, якщо ви студент, то заплануй зробити навчальні завдання протягом тижня, щоб неділя була днем, вільним від праці. Дехто обирає шабат від заходу сонця в суботу до заходу сонця в неділю, щоб дати собі час на приготування до робочого тижня у неділю ввечері.  

4.Пріоритет краси

Ми живемо в культурі, яка вважає красу чимсь непрактичним, а не обов’язковим, чимсь більше зайвим, аніж життєдайним. Письменники і Отці Церкви на тему краси писали багато, і всі погоджуються, що вона показує нам божественність. Саме через це наші місця культу, а також і домівки та щоденне життя, мають бути красивими. Але це не означає, що ви мусите бігти до магазину і купувати безліч нових речей у дім. Можна надати пріоритет красі через її помічення, через вазу з квітами або квітучий вазон на кухонному столі, або персоналізацію простору з допомогою більш виразних предметів. Також це можна зробити, наповнюючи дім творами мистецтва і хорошими книжками та навчаючись цінувати красу в звичайних моментах дня.

  5.«Літургія» ваших днів

Літургійне життя — це також порядок. Складення розкладу це справа винятково людська, а отже — і винятково божественна. Творячи впорядкований розклад, ми певним чином наслідуємо Бога, який керує всім часом і простором. Деякі святі, як, наприклад, Хосемарія Ескріва, говорили про значення звичайного сну. Піти у ліжко в розумний час — це можливість встати вранці на молитву, перш ніж ми кинемося в безумство праці, навчання чи справ. Спробуйте визначити собі пору дня і зручний час підйому, і «замовте» собі день. «Відкладіть» трохи часу в полудень, на, на молитву перед їдою, на вечірній іспит сумління. Є чимало способів наблизитися до Бога, живучи більш літургійно. Це не так додавання праці до дня, як знайдення способів освятити звичайні моменти нашого дня.
 https://credo.pro

Теґи:

Фотогалереї

Друзі сайту

bigboard2_0.jpg413.jpg429.jpg415.jpgekolog..jpg416.jpg417.jpg427.jpg
123.jpg
424.jpg428.jpg430.jpg481.jpg
1176.png1179.jpgimage.gif

Наша кнопка

<a href="http://kom.if.ua/" target="_blank"><img src="http://kom.if.ua/sites/default/files/Doc1.jpg" width="140" height="62" alt="Молодіжна комісія МК УГКЦ" />

Молодіжна комісія МК УГКЦ