Святий Володимир Великий

   Святий Володимир, великий князь Київський , ввійшов в історію як Христитель руських земель. Ця подія докорінно змінила історію Русі-України, заклала підвалини її розвитку як держави просвіченої і зміцненої світлом Христової віри.
Те, про що мріяла княгиня Ольга, здійснив її внук, чим поставив українську державу врівні з християнськими народами Сходу та Заходу. Охрестившись, князь Володимир прийняв ім‘я Василія.
Дата прийняття християнської віри не є точно визначеною, але приймається 988 рік. Немає одностайності і у визначенні місця хрещення - називається або Київ, або Корсунь (Херсонес), проте, саме Київ став тим містом, з якого почало поширюватися християнство.
В Києві, у Десятинній церкві і був похований князь Володимир. Будівництво цієї церкви Успіння Пресвятої Богородиці було розпочате князем ще в 989 році, одразу після хрещення.
Прийняття християнської віри було подією величезної ваги для Русі-України - проривом у світ духовного оновлення й самодостатності, доступом до християнської культури, письменства, традицій. Святий князь Володимир починає будівництво багатьох храмів, при яких організовувалися школи, щоб забезпечити молодому поколінню християнське виховання. Християнство відбилося на всьому народному побуті: несло пом’якшення в суспільні відносини, викорінювало багатожонство, змінювало сприйняття ролі жінки, переглядало погляди на рабство. І все це завдяки християнському світогляду, що поширювався серед русичів завдяки мудрому правлінню князя Володимира.
Основну свою діяльність він вбачав у благодійності: будував лікарні, притулки для старих і немічних, відпускав на волю рабів, звільняв від залежності боржників і невільників, дбав про хворих та бідних. Добра слава про святого князя поширювалася серед народу. Наприкінці свого життя він став найшанованішою особою в державі.
Хоча Володимир Великий ще за свого життя мав славу Христителя і Просвітителя Русі, довгий час його ім‘я не було зачислене до лику святих і він не мав свого празника. Згодом, празнування в дні смерті Володимира було установлене після 1240 року.

Фотогалереї

Друзі сайту

bigboard2_0.jpg413.jpg429.jpg415.jpgekolog..jpg416.jpg417.jpg427.jpg
123.jpg
424.jpg428.jpg430.jpg481.jpg
1176.png1179.jpgimage.gif

Наша кнопка

<a href="http://kom.if.ua/" target="_blank"><img src="http://kom.if.ua/sites/default/files/Doc1.jpg" width="140" height="62" alt="Молодіжна комісія МК УГКЦ" />

Молодіжна комісія МК УГКЦ