За одним столом з бідними

"Радість народження Ісуса повинні відчути всі", -такий девіз католицької Спільноти  святого Егідія. Вже більше 5 років молоді спільнотівці  влаштовують благодійний різдвяний обід для «людей вулиці» в Івано-Франківську.

"Цьогоріч запросили близько 50-ти безхатченків. Усім їм роздали запрошення  ще заздалегідь", — розповідає диякон.  Ярослав Рохман. Свято влаштували в одному франківському кафе, керівники якого без роздумувань погодились віддати приміщення для такої події.  Це було  тепле родинне свято. Перед початком волонтери зі спільноти гарно прикрасили святкову залу. А ще заздалегідь збирали кошти, готували кожному подарунки: гігієнічні засоби (шампунь, мило, серветки), різноманітні солодощі та теплі речі: рукавиці, шкарпетки,  шарфи, светри.

На різдвяному столі були кутя, борщ, картопля, цукерки, печиво, фруктові соки тощо. Організатори кажуть, щоб влаштувати це різдвяне свято, волонтери зверталися  до своїх друзів, колег по роботі, які бажають фінансово долучитися до доброї справи. Цього року неабияк допомогли депутати Івано-Франківської міської ради та чимало інших небайдужих людей. Саме завдяки щедрій підтримці десятків івано-франківців і стало можливим таке справді веселе  різдвяне святкування.

Благословив святковий обід голова Молодіжної комісії Івано-Франківської єпархії УГКЦ о. Віталій Дем’янець, який у своєму привітальному слові побажав щасливого Нового року, приємних змін у житті і Божого благословення. Кожен учасник свята отримав молитовник та церковний календар на 2011 рік, які були надані Молодіжною комісією Івано-Франківської єпархії УГКЦ.

Волонтери зі Спільноти  кажуть, що в Івано-Франківську  за «великим столом» iз кожним роком збирається дедалі більше гостей. «Різдвяний обід — це момент, так званого, перевтілення  для людей бідних і бездомних: вони намагаються прийти святково вбраними і поводяться, як поважні гості, з вдячністю і гідністю, відчуваючи довірливу і дружню атмосферу довкола», — розповідає Руслана Гоголь. Розділити приємну мить організатори дійства запросили на свято молодь зі спільноти «Як Марія», котра під звуки гітари та тамтаму колядувала разом зі всіма учасниками різдвяного обіду. А наприкінці такого дійства «люди вулиці», отримавши подарунки,  щиро дякували організаторам за влаштоване домашнє свято. Неабияку радість різдвяного обіду відчули й самі організатори . Для них, переважно  людей молодих, це особливий момент перевтілення, адже, як відомо, дарувати завжди набагато приємніше, аніж отримувати. І для нас це особливий час безкорисливої уваги і турботи, кажуть спільнотівці, той унікальний період, коли зникають усі бар’єри, що відділяють в нашому суспільстві багатих від бідних, здорових від хворих, сильних від слабких, старих від молодих, зрештою, домашніх і бездомних».

До речі, 25 грудня 1982 року вперше Спільнота святого Егідія в місті Римі запросила бідних та бездомних iз центрального району міста, Трастевере, на різдвяний обід. Тоді за столом зібралося 47 гостей, і таким чином була започаткована дуже красива традиція і для інших спільнот в усьому світі святкувати Різдво разом iз бездомними, хворими на СНІД, людьми з особливими потребами, в’язнями, літніми, дітьми–сиротами. Наприклад, на ювілейний 25–річний різдвяний обід, за приблизними підрахунками, зібралося понад сто тисяч бідних в 401 місті світу на п’яти континентах. У 2009 р. Різдвяний обід у м. Римі поблагословив і відвідав Святіший Отець Бенедикт ХVI. На останнє католицьке Різдво святковий обід зібрав близько 120 тисяч бідних по всьому світу, його обслуговували 15 тисяч волонтерів. В Україні, крім Івано-Франківська,  різдвяні обіди були влаштовані волонтерами зі Спільноти Святого Егідія ще в Києві та Львові.

Спільнота святого Егідія

Теґи:

Фотогалереї

Друзі сайту

bigboard2_0.jpg413.jpg429.jpg415.jpgekolog..jpg416.jpg417.jpg427.jpg
123.jpg
424.jpg428.jpg430.jpg481.jpg
1176.png1179.jpgimage.gif

Наша кнопка

<a href="http://kom.if.ua/" target="_blank"><img src="http://kom.if.ua/sites/default/files/Doc1.jpg" width="140" height="62" alt="Молодіжна комісія МК УГКЦ" />

Молодіжна комісія МК УГКЦ