«Чужих дітей не буває»(Підсумки акції «Святий Миколай іде до сиріт» 2010…)

   До кожного великого празника у церковному році свята Церква намагається нас відповідно підготувати, зокрема за допомогою посту, який є особливим часом - часом милостині та покаяння.
   Так для вірних Івано-Франківської Єпархії УГКЦ приготування до різдвяних свят уже дванадцятий рік поспіль невід’ємно пов’язане саме з днем Святого Миколая Чудотворця (головним святом милосердя) та благодійною акцією «Святий Миколай іде до сиріт», яку спільними зусиллями проводять Мальтійська Служба Допомоги та Карітас-Івано-Франківськ УГКЦ.
   Як годиться, така поважна справа розпочалась спільною молитвою працівників та волонтерів Мальтійської Служби Допомоги та Карітас-Івано-Франківськ УГКЦ в рамках духовного та практичного приготування, а правлячий Архієрей Івано-Франківської Єпархії УГКЦ Кир Володимир Війтишин звернувся до вірних єпархії зі спеціальним посланням, в якому запевнив Боже благословення кожному, хто готовий взяти участь у її проведенні.
   Ще за довго до свята Миколая, діти, які проживають в інтернатах Івано-Франківська та області, малювали малюнки та писали листи до святого, просячи його про давно омріяні подарунки. Ці листи організатори акції розповсюджували серед бажаючих приготувати подарунки дітям. А найкращий малюнок, - став логотипом цьогорічної акції, за що його автор, цього разу Дмитро Майко, учень 8-го класу Яблунівської школи-інтернат, отримав від Святого Миколая особливий подарунок.
   «Доброго дня, Святий Миколаю! Мене звати Оленка, я навчаюся у 5 класі Перегінської школи-інтернат. Цього року я була інколи чемна, інколи ні. Хочу тебе попросити, щоб ти приніс мені теплий одяг, рукавички, зошити, чобітки, а також цукерки та мандаринки. А ще дуже хочу тебе попросити, щоб ти сказав моїй мамі на небі, що я дуже за нею сумую і дуже її чекаю…»
   Нажаль, ми не в силах повернути дітям батьків, але спільно, з допомогою усіх нас, можемо здійснити інші дитячі мрії. Саме довкола цієї благородної справи Святий Миколай ось уже дванадцятий рік поспіль об’єднує зусилля тисяч доброчинців та сотень волонтерів. У кожного з них свої причини, що спонукали долучитися до акції. Одні бачили у цих дітях власних, інші себе, а ще хтось – самого Господа: «Істинно кажу вам: усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших – ви мені зробили» (Мт. 25:40) та «Хто приймає дитину в моє ім'я, той мене приймає» (Мт. 18:5).
   Важко передати почуття, з якими приходили люди, щоби підтримати дитячого листа, однак ще важче описати переживання самих дітей, коли ті отримували омріяні подарунки.
   За місяць до свята між дітьми у школах тільки й мови про те, що просили вони у своїх листах до Миколая і чи виконає Святий усі їхні бажання. Святкова інтрига зберігалась до останньої миті. Дітлахи терпеливо вичікували Чудотворця, і коли той, нарешті, з’явився, вони, затамувавши подих, уважно вслухалися до слів старенького, чи бува не вимовить зараз їхнє ім’я, щоби вручити такий омріяний дарунок.
   Ось і подарунок в руках дитини - такий же ж великий, як і її цікавість, та в кілька раз більший за саму дитину. Однак свято ще не закінчилось, а зазирнути в пакунок так кортить! Тут Андрійко не стримався і негайно взявся рвати святково обгорнену коробку. Кілька вправних рухів і пакунок відкрито, а там…: «Є! Є-є-є-є!! Ух-ти, є-є-є!» - радісні вигуки дитини звернули увагу всіх присутніх на Анрійків м’яч, енциклопедію та солодощі. Однак вже за мить усі оченята були знову звернені до Святого, проте цього разу вогник очікування в них палав ще сильніше.
   Приємно відзначити, що завдяки акції «Святий Миколай іде до сиріт», останніми роками значно зросла увага громадськості краю до проблем сирітства. Якщо в попередніх роках у більшості сиротинців наше свято було єдиним у день Святого Миколая, то цього року бажаючих відвідати дітей з подарунками чи святковими програмами виявилось так багато, що святкування довелося розтягнути на кілька днів. Однак, попри таку велику кількість «Миколаїв», діти все рівно з нетерпінням чекають лише одного-єдиного – «мальтійського», як вони його самі називають.
   Водночас чимало нових жертводавців щороку активно долучається і до нашої акції, що в свою чергу дозволяє її організаторам охоплювати щораз більшу кількість дітей в сиротинцях Івано-Франківська та області. Так цього року Миколай відвідав майже 2 тисячі дітей у 20 сирітських установах Івано-Франківська (30 дітей), Угорників (71 дитина), Крихівців (30 дітей), Перегінська (70 дітей), Калуша (150 дітей), Печеніжина (130 дітей), Рогатина (110 дітей), Яблунева (131 дитина), Тлумача (127 дітей), Микуличина (83 дитини), Гвіздця (130 дітей), Солотвина (87 дітей), Долини (78 дітей), Надвірної (42 дитини), Медині (25 дітей), Снятина (110 дітей), Залуччя (130 дітей) та Смодної (198 дітей). Не забув Святий і про відвідувачів благодійної їдальні та дітей кризових сімей, якими опікується Карітас-Івано-Франківськ УГКЦ.
   Окрім подарунків на особисті листи, кожна дитина отримала пакунок з солодощами та фруктами (гранат, апельсин, мандарини, грейпфрут, ківі, лимон, яблуко і банан). А на сиротинці було передано дитячі ігри та іграшки, шкільне приладдя та засоби гігієни. Найближчим часом інтернатам, які охоплює акція Святого Миколая, слід очікувати й інших подарунків, адже допомога від жертводавців продовжує надходити по сьогодні.
   Завдяки щедрій підтримці жертводавців цьогорічної акції, лише у спеціальних торбинках-скриньках для благодійних пожертв, що були розташовані у магазинах, аптеках, закладах харчування, АЗС тощо зібрано 45 991 грн. 20 коп. На рахунок Святого Миколая було перераховано кошти у загальній сумі 104 576 грн. Вагомим внеском стали пожертви парафіян катедрального собору Святого Воскресіння УГКЦ в м. Івано-Франківську ( 34 274 грн.) та парафіян м. Тисмениця (5 413 грн. 50 коп.). А безпосередньо в офісі Мальтійської Служби Допомоги від численних доброчинців надійшли матеріальні та фінансові пожертви на загальну суму понад 71 082 грн. 47 коп. Допомога продовжує надходити і надалі.
   На ці кошти вже до різдвяних свят буде придбано та передано школам-інтернатам предмети першої необхідності: пральні та швейні машини, порохотяги, музичне та навчально-реабілітаційне обладнання, дитячі меблі , постільну білизну, медикаменти та засоби гігієни.
   Уже традиційно акція «Святий Миколай іде до сиріт» завершується спільним богослужінням – подячною Божественною Літургією у Катедральному Соборі Святого Воскресіння УГКЦ м. Івано-Франківська, яка цього року відбулась у неділю 26 грудня о 17 годині. Урочисте богослужіння під молитовний супровід хору «Осанна» (керівник Любов Терлецька) очолив директор БФ Карітас-Івано-Франківськ УГКЦ мітрофорний протоієрей Володимир Чорній, який передав особисті слова подяки та благословення Правлячого Архиєрея Івано-Франківської Єпархії УГКЦ Кир Володимира Війтишина усім, хто долучився до цьогорічної акції. У сугубій єктенії лунали слова подяки та прохання в наміренні дітей та їх доброчинців, окремі прошення за навернення батьків, що покинули своїх дітей та за благословення кожної християнської родини. Капелан Мальтійської Служби Допомоги о. Іван Сохан закликав усіх присутніх завжди пам’ятати про сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, адже діти, нажаль, залишаються в сиротинцях і після свята Миколая. Наша допомога, як молитовна, так в практична, не повинна обмежуватись якимись часовими рамками, а бути дієвою впродовж цілого року.
   Отож, ми дякуємо всім жертводавцям: власникам, керівникам та колективам фірм, установ, підприємств, навчальних закладів, які надали матеріальну чи фінансову допомогу. Дякуємо засобам масової інформації, рекламним агенціям, закладам та підприємствам які забезпечили інформаційну підтримку акції, дякуємо за транспорт, за дозвіл на розміщення скриньок для благодійних пожертв. За духовну, інформаційну та матеріальну підтримку дякуємо правлячому Архиєрею, священикам та вірним нашої Церкви. Дякуємо всім, хто відгукнувся на наш заклик та взяв участь в акції «Святий Миколай їде до сиріт». Особлива ж наша подяка всім тим, хто підтримав дитячі листи, підготував подарунки і таким чином знову допоміг святому Миколаю здійснити сирітські мрії та підтримати віру у чудо.
   Детальніша інформація та багато фотографій з акції – на нашій інтернет-сторінці: www.malteser.if.ua

Мальтійська Служба Допомоги
м. Івано-Франківськ

Карітас-Івано-Франківськ УГКЦ
Фотогалереї

Друзі сайту

bigboard2_0.jpg413.jpg429.jpg415.jpgekolog..jpg416.jpg417.jpg427.jpg
123.jpg
424.jpg428.jpg430.jpg481.jpg
1176.png1179.jpgimage.gif

Наша кнопка

<a href="http://kom.if.ua/" target="_blank"><img src="http://kom.if.ua/sites/default/files/Doc1.jpg" width="140" height="62" alt="Молодіжна комісія МК УГКЦ" />

Молодіжна комісія МК УГКЦ