Справжнє обличчя гомеопатії
Читаючи одну духовно-релігійного наповнення статтю, я наткнулася на такі слова: “Застерігаю всіх, хто вживає гомеопатичні препарати. Через них діє дух німецького мага Ганемана. Найгірше, що в цих таблетках і краплях магічно замовлена мертва вода, якою обмивали покійника. Людина, яка їх вживає, може бути полонена духом смерті, тобто чахнути і гаснути на очах”. Це дуже мене здивувало, бо в дитинстві мене саму лікували гомеопатією і я завжди чула про неї як про ліки, в яких немає жодних хімічних речовин і котрі не викликають побічних дій. Яке є пояснення тут можна відшукати?
Загадковий Самюель Ганеман
Народився Крістіан Фрідріх Самюель Ганеман 1755 року в Саксонії (Німеччина). Закінчивши Ляйпциґський університет, він почав шукати нові методи лікування людей, які б суттєво відрізнялись від традиційної медицини. Сам він був франкомасоном (а, як ми знаємо, масонство має ледь не прямий зв'язок із сатанизмом), а також захоплювався Каббалою — окультно-містичним вченням, яке було засноване деякими відомими іудейськими рабинами і, зокрема, використовує й практикує певні, по суті, магічні ритуали, вірить в астрологію і реінкарнацію. Внаслідок проведення ряду дослідів, Ганеман вивів принцип, за яким повинно відбуватись лікування, що його сьогодні називаємо гомеопатичним: “Подібне лікується подібним”. Це означає, що хворого потрібно лікувати речовинами, які викликають симптоми, протилежні симптомам хвороби пацієнта.
Наприклад, якщо цибуля викликає сльози та виділення слизу з носа, нею можна лікувати нежить. При цьому Ганеман дійшов висновку, що висококонцентрований розчин препарату дає значно кращі результати, ніж сам препарат. Вихідною речовиною для створення ліків служили рослини, мінерали, продукти тваринного походження (бджолина отрута, комахи, раки, ящірки). Після того, як бралася мала доза одного з вищеперерахованих інгрідієнтів, його сильно розводили у воді в 10, 100, 1000 або навіть 50.000 разів.
Якщо спробувати спробувати перевірити цей експеримент і взяти шматочок кухонної солі (молекулярна маса якої дорівнює 58,44), то за допомогою хімічних розрахунків можна визначити, що після розведення солі водою в пропорції 1:120 в отриманому розчині буде лише 0,6% молекули солі. Тобто існує тільки 60% можливості того, що в такій воді залишиться хоча б одна молекула солі. Проте навіть якщо ця молекула залишиться, нема ніякої гарантії в тому, що саме вона, а не інші хімічні елементи, які в такій же мізерній кількості наявні у воді (кальцій, фосфор, магній) будуть чинити вплив на хворого.
Ганеман же, будучи послідовним своїм містично-езотеричним поглядам, стверджував, що існує “пам'ять води”, завдяки якій “дух” тієї речовини, яка там побувала, залишає на ній відбиток. Фізика каже, що в електромагнітному полі справді можна “вибудувати” песну послідовність молекул, проте вони повернуться в свій попередній стан вже після частки секунди. Тобто, навіть якщо вода “пам'ятає” речовину, то не більше нано- чи мікросекунди.
Відсутність наукового обґрунтування
З усього розказаного вище можна помітити, що сучасна медицина не довіряє гомеопатичним препаратам. Всесвітня організація охорони здоров'я говорить про це так: “використання гомеопатії не має доказової бази, а в тих випадках, коли застосовується як альтернатива основному лікуванню, вона несе реальну загрозу здоров'ю та життю людей”.
Комітет науки і технології Парламенту Великобританії провів у 2010 році дослідження для перевірки ефективності гомеопатичних засобів. За його результатами, принцип “подібне лікується подібним” позбавлений теоретичного обґрунтування і не здатний забезпечити нормальне лікування, так само як й ідея того, що сильноконцентрований розчин зберігає сліди речовин, що були в ньому.
В цілому наукове співтовариство вважає гомеопатію шахрайським видом нетрадиційної медицини.
Однак казати про те, що гомеопатія зовсім не має жодного впливу на організм, також не можна. Вся справа в тому, що науковці не можуть довести дієвість гомеопатичних ліків звичайними методами, бо їхній ефект заснований на спіритичних та магічних ритуалах. Професор О. Прокоп, директор Інституту судової медицини Німеччини, пояснював позитивні результати при лікуванні гомеопатією окультним впливом.
Лікар, священник храму при Новосибірській обласній лікарні Євгеній Самойлов вважає, що дія гомеопатичних ліків ґрунтується на втручанні темних сил і самонавіюванні (плацебо), а популярність гомеопатії та толерантне відношення до неї деяких священників є наслідком поганої поінформованості суспільства.
І на завершення
Існує така жартівлива історія:
До Ганемана за медичною порадою звернувся лорд. Лікар уважно вислухав хворого, потім підніс до його носу пляшку з ліками:
- Понюхайте, - сказав він, - і тепер Ви здорові.
- Скільки я вам маю заплатити? - запитав приголомшений лорд.
- Тисячу франків, - пролунала відповідь.
Лорд вийняв з гаманця банкноту і простягнув її Ганеману.
- Понюхайте лікарю, і вважайте, що вам заплачено.
www.kyrios.org.ua
Додано Пн, 2013-10-28 12:39 користувачем VikhotM