Почуй свого ближнього - почуєш себе

Слухаємо, а не чуємо.

Так, саме так можна охарактеризувати сьогодні культуру спілкування.

Нерідко після розмови із кимось розумієш, що, в кращому випадку, те, чим поділився – пройшло повз вуха. Нас послухали, але не почули.

Або й самі зацікавлені лише в тому, щоби виговоритись і зовсім все одно, а що там у співрозмовника.

Ми не надаємо значення тому, що через того, хто поруч тут і зараз, до нас часто промовляє Бог.

Бо ми звикли говорити до Бога здебільшого тоді, коли скрутно або чогось треба попросити.

Ера монологів – це ера самотності. Лише людина має дар мови і як нечуло вона іноді ним користає, перетворюючи слова на пусті фрази “для годиться”. Етикет гарної усмішки і пустих слів пробрався, на жаль, уже і в приватні кола, сімейні, родинні.

Коли ми не чуємо один одного – віддаляємося. З того моменту, як в подружжі, до прикладу, зникає складова “бути вислуханим і почутим”, починається віддалення.

Почути – означає виявити ближньому найбільшу шану. Я чую тебе, бо мені важливі твої думки, я готовий співпереживати разом з тобою.

Що не дозволяє нам почути іншого? Дуже часто – стереотипне і шаблонне мислення. Ми зустрічаємось не з людиною, а з нашою заздалегідь сформованою думкою про неї. Навішані ярлики просто не дозволяють нам почути ближнього. Бо що він-вона може мені сказати, він же ж багатий, бідний, розумний, зазнайкуватий…

Насправді кожного дня ми робимо свій вибір і не варто думати, що люди – незмінні. Може розмовою з нами та чи інша людина хоче змінити себе чи свої стосунки з нами і світом.

Інша причина, чого ми не здатні чути ближнього – це голос нашого его, який глушить. Як можна чути іншого, якшо всі наші думки і слова про те, як мені добре чи погано… Неважливо, як тобі. Я не бачу тебе, бо що у тебе, от у мене – проблеми, радощі, скарги тощо…

Але спілкування є для того, щоби ми говорили одне одному про те, як важливо, що ти є.

Тим, що ми зуміємо вислухати – говоримо ближнім, що вони важливі для нас. І вислухавши – чуємо себе, бо у словах і порадах інших говорить Бог.

www.dyvensvit.org

Теґи:

Фотогалереї

Друзі сайту

bigboard2_0.jpg413.jpg429.jpg415.jpgekolog..jpg416.jpg417.jpg427.jpg
123.jpg
424.jpg428.jpg430.jpg481.jpg
1176.png1179.jpgimage.gif

Наша кнопка

<a href="http://kom.if.ua/" target="_blank"><img src="http://kom.if.ua/sites/default/files/Doc1.jpg" width="140" height="62" alt="Молодіжна комісія МК УГКЦ" />

Молодіжна комісія МК УГКЦ