«Тут я бачу Бога - Бога, який однаковий для всіх нас»

   Протягом 14-17 квітня 2011 року відбулося паломництво духовенства і вірних Івано-Франківської єпархії УГКЦ до «Майданека» (Польща) –місця мученицької смерті Блаженного Омеляна Ковча. Проща відбувалася як підготовка до Світового Дня Молоді у Мадриді під патронатом Синоду УГКЦ та Польського єпископату.
   Групу паломників від Івано-Франківської єпархії УГКЦ у кількості 75 осіб очолив голова Молодіжної комісії о. Віталій Дем’янець.
   Відкриття офіційних заходів, присвячених вшануванню пам’яті блаженного Омеляна Ковча та сотень тисяч замордованих євреїв, українців, білорусів, росіян та інших, часто безіменних синів і дочок різних народів, розпочалися 15 квітня 2011 року біля меморіалу пам’яті на території державного музею «Майданек», що розташований за чотири кілометри від центру Любліна.
   З польського боку участь у цих заходах взяли: віце-воєвода Люблінська Генрика Стройновська, почесний консул України в Хелмі Станіслав Адамяк, представник Маршалка Люблінського воєводства Марек Сікора, представник президента міста Люблін Ґжислав Нєдбала, директор меморіального музею Томаш Кранз, адміністратор Архидієцезії Люблінської його еміненція Мечислав (Cisło).
   Українську сторону представляли: колишній віце-прем’єр міністр України, голова комітету із вшанування пам’яті Блаженного священомученика Омеляна Ковча Іван Васюник, Генеральний консул України у Любліні Олег Горбенко, голова Львівської обласної ради Олег Панькевич, заступник голови Івано-Франківської ОДА Роман Іваницький. Українське духовенство було представлене в особах їх преосвященства владики Йосифа (Міляна) та владики Тараса (Сеньківа), а також численних священиків Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Сокальсько-Жовківської, Стрийської та Коломийської єпархій, семінаристів єпархіальних семінарій і численних вірних, що прибули з ними.
   Вшанування пам’яті жертв нацизму розпочалося хвилиною мовчання, пізніше слідували виступи представників Церкви та державної влади різних рівнів, котрі наголошували на незламності людського духу, закоріненого в Бозі перед лицем жорстокості і насилля та перемоги людяності і жертвенної любові над ненавистю і смертю, приклад якої яскраво проілюстрував своїм життям «парох Майданека» о.Омелян Ковч, котрий перебуваючи у концтаборі неодноразово свідчив: «Тут я бачу Бога – Бога, який однаковий для всіх нас, незалежно від наших релігійних відмінностей». Опісля цього була відправлена Панахида за загиблими у Майданеку.
   Ввечері по території концентраційного табору відбулася Хресна хода, що яскраво засвідчила єдність українського та польського народів у їх прагненні до наслідування того ідеалу, який явив світові душпастир-мученик та у недопущенні появи в новітній історії людства «фабрик смерті», котрі були породженням людино-ненависницьких і богоборчих тоталітарних режимів.
   Окрім Майданека паломники з Івано-Франківської єпархії мали змогу побувати також у Любліні, Вадовіце (місто, де народився папа Іван Павло ІІ), Ченстохові, Кальварії Зебжидовській та у Кракові.

   Димитрій Кирик, учасник прощі
   www.ifds.org.ua

001.JPG016.JPGIMG_5258.JPGIMG_5262.JPGIMG_5268.JPGIMG_5370.JPGIMG_5372.JPGIMG_5404.JPG009.JPG

Теґи:

Фотогалереї

Друзі сайту

bigboard2_0.jpg413.jpg429.jpg415.jpgekolog..jpg416.jpg417.jpg427.jpg
123.jpg
424.jpg428.jpg430.jpg481.jpg
1176.png1179.jpgimage.gif

Наша кнопка

<a href="http://kom.if.ua/" target="_blank"><img src="http://kom.if.ua/sites/default/files/Doc1.jpg" width="140" height="62" alt="Молодіжна комісія МК УГКЦ" />

Молодіжна комісія МК УГКЦ