Відбулася проща до чудотворної ікони в с.Савелівка (фоторепортаж)

   У суботу, 24 серпня, відбулася проща до чудотворної ікони Матері Божої в с. Савелівка, Монастириського району Тернопільської області. У прощі взяла участь також спільнота віднови у Святому Дусі «Святого Миколая» парафії Зіслання Святого Духа (м.Івано-Франківськ, вул. Коновальця, 105, парох о.Віталій Дем’янець). Разом зі спільнотою «Святого Миколая» прощу відвідав також о.Арсен Панчак, сотрудник храму Зіслання Святого Духа.
Розпочалася проща з Архієрейської Служби Божої, яку очолив правлячий Архієрей Бучацької єпархії УГКЦ Преосвященний владика Дмитро Григорак у співслужінні з отцем-парохом Богданом Винницьким, отцем-деканом Зіновієм Войтюком, о.Володимиром Гнилицею та о.Арсеном Панчаком. Після спільної молитви та обіду була проведена конференція на тему «Євангелізація в контексті віри християнина», після якої владика Дмитро Григорак очолив подячний молебень до Богородиці. Опісля відбулася конференція на тему «Переображення України», а відтак розпочалася молитва прослави, яку провела спільнота «Святого Миколая». На завершення прощі владика Дмитро Григорак подякував присутнім за участь у прощі та заохотив усіх до ревної спільної молитви за Боже благословення для України не лише в храмах, але також в домівках, в колі родини, сім’ї та наших близьких. Опісля владика Дмитро уділив усім Архієрейське благословення.
Історична довідка
Савелівка - село Монастириського району Тернопільської області. Розташоване на сході району. До 1947 називалося Савалуски. Підпорядковане Олешівській сільраді. В другій пол. ХІХст. у лісі при дорозі, яка вела з с.Ковалівка до с.Савалуски (тепер с.Савелівка), місцевий дідич побачив на дубі біля джерельця сяйво, в контурах якого виднілося зображення Пресвятої Богородиці. З того часу там почали відбуватися велелюдні відпусти при чудотворній іконі. У 1873р. Папа Пій IX проголосив Савалуски відпустовим місцем. На молитву до Богородиці у свято Преображення Господнього, стікався нарід з багатьох регіонів Західної України. У 1950 р. радянська влада заборонила людям відвідувати це місце.
Дідич, якому з'явилася Пречиста Діва, вирішив значну частину свого маєтку пожертвувати на побудову нової церкви в с. Савалуски. Самому йому не вдалося здійснити задумане. На кошти залишені ним, мешканець села побудував діючу савелівську церкву, але значно меншу за розміром від тієї, яка була задумана. Протягом багатьох десятиліть селян не покидала ідея побудови Хресної Дороги від джерела до церкви. У 1989 р. на місці джерела була побудована маленька капличка і встановлено хрест. І тільки у 2003 р. церковний комітет храму св.Івана Хрестителя зумів згуртувати громаду села, яка під керівництвом пароха о.Олега Червака розпочала роботи з побудови Хресної Дороги, що були завершені в 2004 р. Саме з його ініціативи івано-франківські фахівці виготовили копію з оригіналу образу Богоматері, який є запрестольною іконою. У першу неділю травня 2004 р. образ було освячено за участю багатьох священиків Монастириського району. При великій кількості людей з навколишніх сіл і міста Монастириська, було відправлено молебень на місці з'яви Богородиці. А в другу неділю травня, у День Матері, відбулася велика урочистість: копія Чудотворної ікони почала подорож церквами деканату. Із Савелівки образ було доставлено до Олешівської церкви, де два священики урочисто відправили молебень до Пресвятої Богородиці. Люди старшого покоління у молитвах дякували Небесній Неньці за те, що дочекалися щасливого часу нового періоду в історії чудотворного образу.
DSCN6761.JPG
DSCN6762.JPG
DSCN6766.JPG
DSCN6781.JPG
DSCN6787.JPG
DSCN6797.JPG
DSCN6798.JPG
DSCN6801.JPG
DSCN6802.JPG
DSCN6804.JPG
DSCN6807.JPG
DSCN6808.JPG
DSCN6810.JPG
DSCN6815.JPG
DSCN6818.JPG
DSCN6822.JPG
DSCN6826.JPG
DSCN6830.JPG
   Інформаційний центр Молодіжної комісії Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Фотогалереї

Друзі сайту

bigboard2_0.jpg413.jpg429.jpg415.jpgekolog..jpg416.jpg417.jpg427.jpg
123.jpg
424.jpg428.jpg430.jpg481.jpg
1176.png1179.jpgimage.gif

Наша кнопка

<a href="http://kom.if.ua/" target="_blank"><img src="http://kom.if.ua/sites/default/files/Doc1.jpg" width="140" height="62" alt="Молодіжна комісія МК УГКЦ" />

Молодіжна комісія МК УГКЦ